Naše Pivka

Naše pivka jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, vyrobená z těch nejkvalitnějších surovin. Díky tomu si užijete opravdovou chuť piva, která se z průmyslově vyráběných značek pomalu vytrácí. Základní sortiment tvoří pět druhů pivek a každé z nich je charakteristické svou jedinečnou chutí. Pokud rádi ochutnáváte různé druhy piv nebo patříte do řad pivařských gurmánů, u Richarda jste na správné adrese.

10° Žebětínská desítka

Lehké pivo na letní dny vyráběné podle vlastní receptury. Při výrobě byl použit ječný slad v kombinaci se sladem žitným, který pivu propůjčuje vynikající lehce nahořklou chuť. Krásná nazlátlá barva a sladová plnost piva vás ohromí. Ochutnejte naši žitnou desítku a změníte navždy pohled na to, jak může chutnat desetistupňové pivo.

obsah alkoholu cca. 3,5% stupňovitost 10°
doba zrání min. 4 týdny použit slad Carapils
10° Žebětínská desítka

11° pšeničné pivo

Letní, osvěžující pivečko lehké chuti, podávané s citrónem, ideální volba po parném letním dni plém slunce a vysokých teplot.

obsah alkoholu cca. 4 % stupňovitost 11°
doba zrání min. 4 týdny barva výrazně světlá
11° pšeničné pivo

11° Světlý ležák BITTER

Krásný ležák, který vyzvedl české chmely na vyšší úroveň. Extra porce chmele ukáže krásu českých odrůd v plné záři. Vynikající pivo pro klasiky, kteří ocení kvalitu.

obsah alkoholu cca. 4 % stupňovitost 11°
doba zrání min. 4 týdny extra chmelený
11° Světlý ležák BITTER

12° světlý ležák

Světlý ležák Richard vyniká zlatavě chlebovou barvou a oproti klasickým ležákům plzeňského typu lehce nižší hořkostí, což má za následek zvýraznění sladové chuti. Doporučujeme pro klasiky, kteří mají chuť jen tak si pochutnat.

obsah alkoholu cca. 4,7 % stupňovitost 12°
doba zrání min. 4 týdny barva světlá, zlatavá
12° světlý ležák

12° tmavý ležák

Prémiový ležák, který je charakteristický svou karamelovou chutí. Při výrobě používáme pouze vybrané slady českého typu a 
slady speciální. Tmavá barva pochází z pražených sladů, nikoliv z barviv.

obsah alkoholu cca. 4,7 % stupňovitost 12°
doba zrání min. 4 týdny 4 druhy sladu, barva tmavá
12° tmavý ležák

12° višňový ležák

Ochucený višňový ležák ocení zvláště hosté, kteří hledají novinky a nebojí se experimentu. Vyhledávaný pro své aroma a jemnou, decentní chuť po višních.

obsah alkoholu cca. 4,7% stupňovitost 12°
doba zrání min. 4 týdny příjmená chuť višňového aroma
12° višňový ležák

15° IPA

IPA Richard, to je plavba do Indie na lodi naložené nejkvalitnějšími slady Pale Ale, Carared a Carapils. Za lodí se line úžasná vůně chmelů Citra a Cascade, která Vás doveze až do cíle.

obsah alkoholu cca. 6,4 % stupňovitost 15°
doba zrání min. 3 týdny speciální slady a chmely
15° IPA

15° medový speciál

Vynikající speciál s přídavkem nejkvalitnějšího medu z českých luhů a hájů, který Vás, nejen obsahem alkoholu, přenese do dávných dob mezi úly starých českých krajů.

obsah alkoholu cca. 5,7 % stupňovitost 15°
doba zrání min. 6 týdnů barva rubínová
15° medový speciál

Winter Ale

Winter Ale je krásné silné pivo. Chmely Cascade a Equinox dodávají aroma citrusů, kombinace sladů s přídavkem Vídeňského zaručují plné sladové tělo.

Winter Ale

Rychlý kontakt na Richarda

Minipivovar Richard Žebětín

Ríšova 64/12, 64100 Brno-Žebětín

+420 777 845 371

pivovar@pivo-richard.cz

Sledujte nás na Facebooku

/brnenskyminipivovarrichard